Cennet Koyu

Belki de Bodrum’un en ünlü koyu olan Cennet Koyu, inanılmaz atmosferi ve deniziyle tekne rotalarının favori duraklarından biri Bodrum’a yirmi, Türkbükü’ne üç kilometre uzakta olan koya ulaşım gayet rahat. Cennet Koyu’nda büyüleyici doğayla aranızda herhangi bir yapı ve tesis bulunmuyor. Suyunun berraklığıyla ünlü koyda eşsiz mavilikte denize girmenin deneyimini yaşayabilirsiniz. Gün boyunca kuş cıvıltılarının size eşlik ettiği çam ormanları arasında yürüyüş yapabilir, tepelere doğru çıkarak gözünüzü ayırmak istemeyeceğiniz manzarayı seyredebilirsiniz.

Akvaryum Koyu

Bitez Marina’dan başlayacağınız bu yolculukta size deniz eşlik edecek ve yarım ada boyunca büyük bir keyifle yürüyeceksiniz. Yol boyunca birçok küçük koya rastlayacaksınız. Acele etmeden bu koyların muhteşem güzelliğinin tadını çıkarın. Yaklaşık bir saat sonra Akvaryum Koyu’nun geniş ve nefes kesen manzarasıyla karşılacaksınız. Kendinizi teknelerdeki yolcuların sadece uzaktan şahit olduğu masmavi bir güzelliğin içinde bulacaksınız. Akvaryum Koyu’nun sessiz ve eşsiz manzarasına doyamayacak ve belki de dönüş saatinizi ertelemek isteyeceksiniz.

Karaincir Koyu

Sessiz, sakin ve huzurlu bir tatil arayanlar için kesinlikle tavsiye edebileceğiniz bir yer Karaincir. Güzelliği, denizi ve doğası ile Bodrum’un gizli cennetidir. Deniz tabanı ve sahili incecik altın sarısı kumuyla, oldukça temiz ve berrak buz gibi deniziyle sizi kendine aşık edecek.

Bitez

Gümbet’in hemen ilerisinde yer alan Bitez Koyu, yarım ay biçiminde upuzun bir kumsala sahip. Mandalina ağaçlarıyla da ünlü olan Bitez’in “yalısı”, Çökertme Türküsü’nde geçen şu meşhur sahil. Bodrum Merkez’den kalkan gezi teknelerinin de duraklarından biri olan Bitez Koyu, aynı zamanda Bodrum’un en önemli sörf noktası. Denizi başlangıç seviyesinde olanlar için yeterli sığlık seviyesinde; biraz ilerlediğinizde ise yüzme keyfinizi gölgelemeyecek şekilde derinleşiyor. Bitez’in soğuk ve berrak denizinin keyfini sürdükten sonra, gün batımında mayonuzu bile çıkarmadan hemen sahil kenarındaki balık restoranlarına geçmenizi ısrarla öneririz.

Güvercinlik Koyu

Milas – Bodrum karayolu üzerinden ilerlerken denizle ilk kez göz göze geldiğiniz, sizi karşılayan koy; Güvercinlik Koyu. Bodrum’a 25km. mesafede olan Güvercinlik, sahil boyunca uzanan küçük balıkçı lokantaları, kedileri ve harika manzarasıyla ünü. Aynı zamanda karşısında bulunan Salih Adası ile de ilgi çeken Güvercinlik’in çevresi ağaçlarla kaplı ve denizi pırıl pırıl. “Göl gibi denizé tabirini duyunca kalp atışları hızlananlardansanız, Güvercinlik favori koyunuz olacak!

Turgut Reis

Bodrum’un önemli yerleşim alanlarından ve turizm merkezlerinden biri olan Turgutreis, yarımadanın batı yakasında kalıyor. Karşısında sıralanan irili ufaklı on dört ada, peşi sıra Kos Adası’nın manzarasıyla Turgutreis’e ayrı bir tat katıyor. Turgutreis’te yer alan birçok Mavi Bayraklı plajın en önemli özelliği, Turgutreis’in harikalar harikası gün batımı. Turgutreis’in aynı zamanda Bodrum’un sayılı sörf noktalarından biri olduğunu not düşelim.

Yalıkavak

Bodrum’dan yarımadanın kuzey batısına doğru yaklaşık 18km seyahat ettiğinizde sizi önce bir sıra yel değirmenleri ve ardından Yalıkavak’ın benzersiz manzarası karşılar. Ardından masmavi denizin üzerinde dans eden güneş ile tanışırsınız. Ege’nin en prestijli marinalarından birine ev sahipliği yapan Yalıkavak, birbirinden keyifli koyları, uçsuz bucaksız manzarası, göz alıcı gün batımıyla Bodrum’un deneyim merkezidir. Denizden Yalıkavak’a her baktığınızda veya gün batımında denizin sakinliğini her hissettiğinizde yeniden keşfedeceğiniz bir hazinedir.